1 %
Kaliteli Un

Organik olarak üretilmiş taş değirmende öğütülmüş hiç bir kimyasal(ağartıcı) ya da koruyucu eklenmemiş un

1 %
Kaliteli Su

İçerisindeki minerallerin ve ph’ının dengeli olduğu, kesinlikle klor içermeyen doğal kaynak suyu

1 %
Olgun Maya

Periyodik olarak düzgün şekilde kaliteli unlar ve su ile beslenmiş, zengin içerikli, probiyotik yönünden zengin ve aromalı bir maya

1 %
Kaliteli Tuz

Rafine edilmemiş, iyotsuz doğal tuzlar (Çankırı Kaya Tuzu, Deniz Tuzu, Mayi Tuzu)

SONUÇ

KALİTELİ DOĞAL KATKISIZ EKŞİ MAYALI EKMEK

Birbirinden lezzetli tamamen doğal ve taş değirmende öğütülen buğdaylardan elde edilen unlar ile yapılan doğal ekşi mayalı ekmeklerimizin tadına bakmak ister misiniz?

Ekşi Maya ekmek yapımı için 5000 yıldır kullanılan, un ve su ile elde edilen tamamen doğal bir mayadır. Ekşi mayalı ürünler sizi uzun süre tok tuttuğu gibi, sindirim sistemi ve bağırsak florası için de oldukça faydalıdır.

Her hafta Salı, Perşembe ve Cuma günü teslimat için ekmek siparişi verebilirsiniz. Siparişlerinizi instagram hesabımız üzerinden DM ile ya da web sitemizdeki iletişim bölümünden teslimat tarihinden minimum 3 gün önce iletebilirsiniz.

Ankara içerisinde her bölgeye ekstra ücret almadan teslimatı kendimiz gerçekleştiriyoruz.
İl dışı durumlarda ücret alıcıdan olmak kaydıyla gönderimlerimiz mevcuttur. Toplu alımlarda otobüs firmaları ile de gönderim yapabiliyoruz.

Rustik Ekmek

Atalık buğdaylarımıza saygı duruşu ekmeğimiz. İçerisinde Siyez, Karakılçık, Kavılca, Zerun, Kunduru, Mor(Menekşe), Çavdar ve Sarı buğday unlarının karışımı bulunmaktadır. En çok sevilen ve tercih edilen günlük ekmek kategorisindeki ekmeğimiz vazgeçilmeziniz olacak.

Köy Ekmeği

Eski köy ekmeği tadını özleyenlere hitaben, kızartılıp kahvaltıda zevkle tüketilecek bir ekmektir. İçerisinde Köy unu (atalık zerun buğdayı taş değirmende öğütüldükten sonra elenerek elde edilmektedir), Sarı buğdayı unu ve belirgin oranda Karakılçık unu bulunmaktadır.

Sarı Buğday Ekmeği

Benim için tadının hafifliği önemli diyorsanız, aktif bir yaşamınız varsa veya çocuğunuza bir türlü tam buğdaylı ekmekleri sevdiremediyseniz çözüm olarak size sarı buğday ekmeğimizi sunuyoruz.

Çocukların metabolizması oldukça hızlıdır ve ekmek onlar için en iyi karbonhidrat kaynağıdır. Sade ekmek seçeneğini ekşi maya lezzetiyle sizlere sunuyoruz.

Zeytinli Rustik Ekmek

Birisi Zeytinli Ekmek mi dedi (: Zeytin ve sızma zeytinyağını Atalık Rustik Ekmeğimizle birleştirdik. Ortaya muhteşem bir şey çıktı.

O kadar başka bir şey oldu ki, ona artık v1.2.167 beta ekmek diyoruz (:

Cevizli Siyez Ekmeği

Tam bir enerji deposu olan ekmeğimizi sadece normal öğünlerde değil ara öğün ve atıştırmalık olarak da tüketmek isteyeceksiniz.

İçerisinde Siyez Unu ve cevizin yanında ayçiçek ve kabak çekirdeği içleri, keten tohumu, susam, mavi haşhaş, sarı haşhaş, çörek otu ve zeytin yağı lezzet arttırıcı olarak bulunmaktadır.

Tam Buğday Ekmeği

Tam buğday, buğdayın kepek ve ruşeyminin ayrılmamış halidir. Lif, mineral ve vitamin bakımından oldukça zengindir. Sindirimi kolaylaştırır ve kolesterol ve kan şekeri düzenler. B1, B2, B3 ve B9 (folik asit) vitaminleri, E vitamini, magnezyum, demir, selenyum, potasyum, fitokimyasallar ve antioksidanlar içerir.

Besin değeri zengin olan tam buğday ekmeğimizi tükettiğinizde bağışıklık sisteminiz güçlenir ve vücudunuz hastalıklara karşı dirençli olur.

Cevizli Rustik Ekmek

Ceviz sevenlere lezzet şöleni ekmeği. Zaten lezzeti ile efsaneleşen Atalara Saygı Rustik Ekmeğimizi bir de cevizli ve tahıllı deneyin. Kahvaltıda 1 dilimi vücudunuzun ihtiyacı olan tüm vitamin ve mineralleri sağlayacaktır.

İçerisinde ceviz, ay çekirdeği içi, kabak çekirdeği içi, keten tohumu, susam, mavi haşhaş, sarı haşhaş, çörek otu ve zeytin yağı lezzet arttırıcı olarak bulunmaktadır.