Atölyelerimize katılarak kendi doğal ekşi mayalı ekmeğinizi ev ortamında nasıl yapabileceğinizi öğrenmek ister misiniz?

Atölyelerimizden herhangi birine kayıt olmak ya da size özel planlayacağımız atölyelerle ilgili bilgi almak için bize instagramdan ya da iletişim bölümünden her zaman ulaşabilirsiniz.

Evdeki imkanlarıyla kendi doğal katkısız ekmeğini yapmak isteyen herkes için uygundur. Ekşi Mayalı Ekmeğiniz SİZE ÖZELDİR. Her ekmek hayatınızın son 24 saati, 48 saati, haftasını anlatan bir hikaye ve hatta tamamını anlatan bir romandır.

Ekşi Maya fırıncı mayası(instant maya, yaş maya) icat edilmeden önce tüm ekmeklerin yapım aşamasında kullanılan, günümüzde de eski önemini tekrar kazanmaya başlayan doğal bir mayadır. Ekmeğin yükselmesini ve lezzetini sağlayan ekşi maya; un ve suyun doğal fermantasyonu sonucu oluşur.

Çevremizde, havada, unların içerisinde yaşayan yabani mayalar ile çalışarak, onların lezzetini ve faydalarını ekşi mayamız içerisinde birleştirerek bu konuda üzerimize düşen doğal ekmek yapma sürecine elimizden geldiğince katkı sağlıyoruz.

Ekşi Maya’nın beslenmesi ve kullanılan ürünler konusunda hassas olup, ekşi mayayı koruyup her gün güçlenmesine destek olmak doğal ekmek yapmak için yeterli. Gerisi doğal olarak gerçekleşecektir zaten. Ekşi mayanın ve ekşi mayalı ekmeğin en güzel taraflarından biri de budur.

1 %
Kaliteli Un

Organik olarak üretilmiş taş değirmende öğütülmüş hiç bir kimyasal(ağartıcı) ya da koruyucu eklenmemiş un

1 %
Kaliteli Su

İçerisindeki minerallerin ve ph’ının dengeli olduğu, kesinlikle klor içermeyen doğal kaynak suyu

1 %
Olgun Maya

Periyodik olarak düzgün şekilde kaliteli unlar ve su ile beslenmiş, zengin içerikli, probiyotik yönünden zengin ve aromalı bir maya

1 %
Kaliteli Tuz

Rafine edilmemiş, iyotsuz doğal tuzlar (Çankırı Kaya Tuzu, Deniz Tuzu, Mayi Tuzu)

SONUÇ

KALİTELİ DOĞAL KATKISIZ EKŞİ MAYALI EKMEK

 • Buğday ve Un Hakkında Genel Bilgiler, Atalık Buğdaylarımız nelerdir? Unları nasıl elde edilir? Güvenilir ve denenmiş un tedarikçi listesi.
 • Hazır bir tariften ziyade Ekşi Mayayı ve Ekşi Mayalı Ekmeği anlamanız neden daha önemlidir?
 • Kendi Ekşi Mayanızı sıfırdan nasıl yapabilirsiniz ve en az maliyetle nasıl besler, korur ve sürdürürsünüz.
 • Yaban Mayası nedir? Nasıl hazırlanır? Yaban Mayası ile ekmek yapımı.
 • Evde kendi ekşi mayalı ekmeğinizi kendi günlük ya da haftalık programınıza nasıl dahil edersiniz? Ev mutfağında en az maliyetle nasıl ekmek yapabilirsiniz?
 • Bonus: b1r lezzet hayali kontrol listesi (checklist) ile kolay ve pratik ekmek yapım planlaması
 • Ekmek Çeşitleri, birbirinden lezzetli evde kolayca yapabileceğiniz 10 adet ekşi mayalı ekmek tarifi
 • Başından sonuna ekşi mayalı ekmek yapımı (tüm katılımcılar için yeterli ekipman mevcut olup, tüm süreçler uygulamalı olarak gerçekleştirilecektir.)
 • Ekmek Çizme (scoring) teknikleri
 • Ekmek Pişirme Teknikleri: fırın taşında ekmek pişirme, döküm tencerede ekmek pişirme, baton kalıpta ekmek pişirme.
 • Çeşitli mayalama tekniklerini öğreten ve kendi ekşi mayalı ekmeğinizi nasıl yapacağınızı uygulamalı olarak gösteren 6 saatlik rahatlatıcı ekmek atölyesi
 • Çaylar, Kahveler ve ev yapımı poğaçalar
 • Eve yanınızda götürmeniz için kendi pişireceğiniz 1 adet Ekşi Mayalı Ekmek
 • Gözümüz gibi koruduğumuz 5+ yıllık Köy Güzeli Ekşi Mayamızdan bir ekşi maya kız kardeşi (bu sayede ekşi mayalarımız kız kardeşler olarak bundan sonraki yaşamlarına devam edecekler)
 • Taze Ekmek, tereyağı, zeytinyağı ve diğer mezelerimiz ile lezzetli bir öğle atıştırması

Sosyal Medya

Bizi takip edin. Tüm gelişmelerden, kampanyalardan ilk sizin haberiniz olsun.

Kendi evinizde kendi mutfağınızda aileniz ve sevdiklerinizle hoş vakit geçirerek ekşi mayalı ekmek yapmayı öğrenmek ister misiniz? Hemen bizimle iletişime geçerek size özel atölye tekliflerimizi öğrenebilirsiniz.